مطالب آموزشی

تصورات درباره بزرگی اندام جنسی مردان

تصورات درباره بزرگی اندام جنسی مردان

تصورات درباره بزرگی اندام جنسی مردان

چرا یک مرد نباید به اندازه و بزرگی آلتش بنازد؟

احتمالا این چند سطر نتواند penis anxiety تصورات مردی را که سالهاست اندام خودش را با پورن استارها مقایسه می کند از بین ببرد. همان طور که ممکن است نتواند تصاویر ذهنی زنی را اصلاح کند که دانسته هایش از رابطه جنسی منحصر است به گپ و گفتگوهای خودمانی. اما چه باور کنیم چه نکنیم، شواهد منطقی (و نه شواهد مطالعاتی، چون تحقیق قابل استنادی در این زمینه انجام نشده) می گوید طول آلت تناسلی مرد در کیفیت رابطه جنسی نقش چندانی ندارد که هیچ، اتفاقا می تواند به دلایل زیر تاثیر منفی هم داشته باشد.

۱) بزرگی ” احتمالا ” دردناک است

واژن یک اندام کاملا قابل انعطاف است، گاهی آن قدر بسته که ورود یک انگشت را هم نمی تواند تحمل کند و گاهی آنقدر باز که سر جنین از آن عبور می کند. برای چنین اندامی اساسا به کار بردن واژه تنگ یا گشاد کار سختی است. این از نظر قطر، اما در مورد طول چطور؟

طول واژن یک زن در حالت عادی ۷-۸ سانتیمتر و در هنگام برانگیختگی (تحریک) جنسی، طول واژن حدودا به ۱۰-۱۲ سانتیمتر می رسد. نکته جالب این است که بیشترین پایانه های حسی در همان یک سوم ابتدایی واژن هستند. همه اینها یعنی برخلاف تصور غالب مردم، آلتی که بزرگتر باشد از نظر فیزیکی استرس بیشتری به بافت واژن وارد می کند و استرس بیشتر احتمالا یعنی لذت بیشتر.

اما در مورد اینکه آیا این درد لزوما ناخوشایند است، نمی شود قاطعانه اظهار نظر کرد. برای خیلی از خانم ها احساس درد آمیخته با لذت جنسی تجربه دلپذیرتری است. در نقطه مقابل، خانم هایی هم هستند که حتی از تصور ورود یک جسم حجیم به داخل بدنشان دچار اضطراب می شوند. برای همسران این خانم ها، سایز بزرگتر اصلا مترادف شانس بیشتر نیست.

۲) بزرگی ” غالبا ” غلط انداز است

ازآنجا که مردها بیشتر ” دیداری ” هستند و به ” ظواهر ” و در نتیجه به ” سایز ” بیشتر اهمیت می دهند و فکر می کنند خانم ها هم همین طور هستند و فکر می کنند که مهم ترین نقطه جذابیت یک مرد برای یک زن، اندام تناسلی است. شاید برای درصد کمی از خانم ها این طور باشد اما برای غالب خانم ها این طور نیست. آنها بیشتر از اندازه های فیزیکی، به اندازه های عاطفی و حسی توجه دارند. حتی در خود رابطه جنسی هم از نظر اغلب خانم ها، مردی که بهتر عشق می ورزد، مرد جذاب تری است تا مردی که می تواند ساعت ها بی وقفه نزدیکی کند!

به توجه همه این دلایل، مردی که اندازه های بزرگتری دارد و خودش را خیلی ” مرد ” تصور می کند، به احتمال بیشتر ذهنش روی اندام های جنسی خودش متمرکز است و در نتیجه بیشتر به نزدیکی فکر می کند و کمتر به معاشقه. البته این حرف نسبی است و کم نیستند مردانی که صرف نظر از سایز، «بلد» کار هستند.

۳) بزرگی ” معمولا ” ناکارآمد است

حساس ترین نقطه بدن خانم ها که بیشترین لذت جنسی را با تحریک آن درک می کنند کلیتوریس (معادل فارسی آن فنج بر وزن گنج) است که اساسا بیرون از واژن است.
عده ای می گویند نقطه ای به نام «جی اسپات» هم هست که البته درباره اش زیاد افسانه سرایی می کنند و ارتباطش می دهند به اتفاقی شبیه انزال در خانم ها و حتی در کشورهای غربی برایش تدریس خصوصی می گذارند که g-spot trainer است تا به زوج ها یاد بدهد چه کنند ” ارگاسم داخلی ” را تجربه کنند. اینها که داستان است و پایه علمی ندارد، اما اگر فرض کنیم جی اسپاتی هم باشد، روش تحریک آن ربطی به طول آلت تناسلی ندارد. پس اینجا هم size matters کار نمی کند.

پس ارگاسم در اغلب خانم ها وقتی اتفاق می افتد که همزمان با نزدیکی، تحریک کلیتوریس (یا فنج) یا جی اسپات باشد. حالا تصور کنید وقتی طول آلت بلند است، موقع نزدیکی تماس پوست عانه مرد با مدخل واژن اتفاق نمی افتد و کلیتوریس همزمان با نزدیکی تحریک نمی شود. حتی در پوزیشن female on top که بیشترین تحریک کلیتوریس اتفاق می افتد و خیلی از خانم ها فقط در همین پوزیش می توانند ارگاسم را تجربه کنند این اتفاق نمی افتد بلکه در اینجا یک آلت بلند، باعث تحریک دهانه رحم و دردی می شود که با حس لذت تداخل پیدا می کند.

نتیجه اینکه؛ برای یک زن، تجربه ارگاسم با مردی که طول آلت بلندتری دارد «معمولا» تجربه دشوارتری است.

Dr. R. Shakib

برای بهبود و افزایش آگاهی جنسی در جامعه تلاش کنیم. از اینکه نظرات خود را با ما به اشتراک گذاشته و محصولات و مطالب این وب سایت را به دوستانتان معرفى مى كنيد از شما سپاسگزاریم.

#بیشتر_بدانیم_بهتر_زندگی_کنیم.

 

این مطالب را هم بخوانید:

کلیتوریس چیست

اضطراب های جنسی

رابطه جنسی مقعدی

ارگاسم و ارتباط آن با کلیتوریس

کاربردهای پوزیشن زن روی مرد

نتیجه برد – برد در رابطه جنسی

آشنایی با فانتزی های جنسی

رابطه جنسی با ما چه می کند

کدام پوزیشن واژن را تنگ تر می کند

برای ارگاسم در خانم ها قصه نسازیم

سایز نرمال آلت تناسلی در مردان چقدر است

فقط موقع رابطه جنسی می گوید دوستت دارم

چرا همیشه من باید همسرم را به رابطه جنسی دعوت کنم

Publisher Logo:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *