مطالب آموزشی

رابطه جنسی مقعدی

سبب شناسی رابطه جنسی مقعدی، مبل لاولی بد، مبل پوزیشن، مبل زناشویی، مبل تانترا، مبل جنسی، مبل کاماسوترا، بالش پوزیشن، بالش لاولی کمبو، بالش لاولی رمپ، تانترا، کاماسوترا، دانستنی های زناشویی، دانستنی های جنسی، فروشگاه اینترنتی کامفورت، رابطه جنسی، رابطه زناشویی، مشاوره جنسی، مشاوره زناشویی،

رابطه جنسی مقعدی | رفتارهای غیرمعمول جنسی

آیا رفتارهای غیر معمول در رابطه جنسی که رابطه جنسی مقعدی یکی از معمول ترین آنهاست، رواج یافته؟ آیا باید نگران باشیم؟ چرا؟
یکی ازسوء تفاهم های رایج در دنیای مدرن، انحرافات جنسی است. البته که در دنیای سنتی همگان سر به راه و مطیع بودند و در دنیای مدرن آزادی آدم ها اصالت یافته و همین هم باعث می شود آدم ها بیشتر خودشان باشند و بیشتر خودشان را ابراز کنند. اما رفتارهای جنسی، همیشه و هنوز در حریم خصوصی آدم ها بوده اند و روش های پژوهشی مدرن هم عمری بیش از چند دهه ندارند. پس هیچ کس نمی تواند اثبات کند که یک نوع رفتار جنسی در گذشته ها کمتر بوده یا بیشتر … اما به نظر می رسد که همین بیان و ابراز، بیشتر ما را دچار سوء تفاهم می کند.

همانند همجنس‌گرایی و پارافیلیاها که قدمتی به طول تاریخ بشر دارند، رابطه مقعدی هم بوده و هست و خواهد بود. میمون های بونوبونو هم رابطه مقعدی دارند. اما اگر به دنبال ریشه ها باشیم شاید بتوان سبب شناسی را در این ۷ مورد خلاصه کرد:

علت های بیولوژیک
١) گرایش غریزی ما به تنوع در رفتارهای جنسی لذت گرایانه.
٢) شلی عضلات کف لگن در بعضی از خانم‌ها و نیاز همسر به فشار بیشتر روی آلت هنگام نزدیکی.
٣) گرایش زیستی به همجنس در مردان بایسکچوال که ممکن است به صورت تمایل بیشتر به رابطه جنسی مقعدی با زنان بروز کند.

علت های اجتماعی و فرهنگی
٤) رواج پورنوگرافی و تاثیر آن بر هنجارهای رفتاری در رابطه جنسی.
٥) فرهنگ مرد سالار و دخول محور که رابطه جنسی مقعدی را نمادی از اعمال قدرت مردانه می داند.
٦) خطاهای شناختی درباره مفهوم بکارت و تعارض باورهای دنیای سنتی با نیازهای امروزی که منجر به یافتن راه حلی مثل رابطه مقعدی برای حفظ زهچین (پرده بکارت) می شود.

علت های روان شناختی
٧) نمادی از خشم سرکوب شده در یک مرد که ممکن است نسبت به جنس مخالف یا به طور کلی نسبت به همسر و ثانویه به تعارضات ناشی از جنگ قدرت بین زوجین باشد.

احتمالا ترکیبی از این عوامل باعث شوند این رفتار در یک زوج، نه به عنوان یک تنوع قابل پذیرش بلکه به عنوان عاملی اخلالگر در فرایند رابطه جنسی لذتبخش عمل کند تا یک نفر به خودش حق دهد به قیمت رنج دیگری، لذت ببرد.

بیش و پیش از آنکه ما نیازمند این باشیم که درباره تکنیک های انجام رابطه جنسی مقعدی آموزش بدهیم، لازم داریم به زنان و مردان بیاموزیم که در رابطه جنسی و در همه جا حقوق برابری دارند.

تا وقتی هر دو طرف رضایت دارند، از نظر من درمانگر، مسأله ای وجود ندارد. اما وقتی مردی اراده خودش را تحمیل می کند یار و همسرش را آزار می دهد تا به خواسته های خودش برسد، باید یاد بدهیم که زن بایستد. نه با خشم و پرخاشگری متقابل، بلکه با گفتگویی جرات ورزانه.

این همان چیزی است که ما همه جا کم داریم. بسیار ضروری است تا جرات ورزی را یاد بگیریم تا دیگران به خودشان حق ندهند برای ما تصمیم بگیرند و در همه امور ما «دخول» کنند.

Publisher Logo:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *