مطالب آموزشی

رابطه جنسی چند درصد از ازدواج است

رابطه جنسی چند درصد از ازدواج است

رابطه جنسی چند درصد از ازدواج است ؟

پاسخ به این پرسش برای هر زوجی فرق می کند و شاید بهتر است نگوییم زوج بلکه که برای هر فرد فرق می کند. شاید از مجموعه آنچه یک مرد را در یک زندگی مشترک نگه داشته، رابطه جنسی خوب ۷۰ درصد قضیه باشد اما برای همسر همان مرد ۳۰ هم نباشد.

نکته اینجاست که این عددها در طول زمان هم تغییر می کنند. وقتی قضیه پیچیده تر می شود که بدانیم حتی خود فرد هم نمی داند و نمی تواند عددی بگوید چون رابطه جنسی در عمق ذهن ریشه دارد همان جایی که فروید ذهن ناهشیار نامیده و بنابراین ممکن است وقتی از کسی بپرسیم که رابطه جنسی در ازدواج تو چقدر مهم است، پاسخی که از لایه های سطحی و هشیار ذهن برمی آید، حقیقی نباشد.

اما گمان من بر این است که نقش رابطه جنسی در ازدواج، به طور میانگین کمتر از ۵۰ نیست. تاکید می کنم این یک نظر شخصی است و هیچ بویی از شواهد علمی نبرده است و علم نتوانسته در مورد پاسخی ارائه دهد.

با ادای احترام به مثلث عشقی اشترنبرگ، معتقدم که در عصر جدید، زندگی مشترک ( ازدواج یا هرجور رابطه پایدار ) در یک مثلث محصور می شود. اضلاع این مثلث عبارتند از: رابطه جنسی ( یا شهوت که عاملی فردی است )، صمیمیت ( یا رفاقت که عاملی زوجیتی است ) و سنت ( یا عرف و یا تلقی فرد از ملاحظات و قوانین و ارزشهای اجتماعی ).

رابطه جنسی شاید قاعده مثلث باشد و بیش از دو عامل دیگر ضامن بقای زندگی مشترک باشد اما هیچ مثلثی با یک ضلع مثلث نمی شود و حتی با دو ضلع هم نمی شود. برای همین حتی زوج هایی که رابطه جنسی و صمیمیت خوبی دارند، ممکن است بعد از مهاجرت به کشوری دیگر تصمیم به جدایی بگیرند.

مسلم است که رابطه جنسی یکی از سه ستون رابطه پایدار است، چه ازدواج سفید باشد و چه ازدواج با هر رنگ دیگر. چه اصلا ازدواج نباشد و رابطه ای رمانتیک باشد با هر مختصات دیگری اما شک نیست که رابطه جنسی مهم است.

ضرب المثل شده که ۷۰ درصد طلاق ها در ایران به دلایل مسائل جنسی است و اگرچه من مخالفم و گمان می کنم از آن حرف های ” دلی ” است که بدون شواهد پژوهشی دقیق گفته شده و در عمل هم به نظر نمی رسد که چنین باشد اما باز هم شکی نیست که رابطه جنسی مهم است.

بسیارند زوج هایی که طلاق عاطفی و جنسی گرفته اند و زیر یک سقف با هم زندگی می کنند. به آنها هم می گویم که شک نکنید که رابطه جنسی مهم است و البته نمی گویم بروید طلاق قانونی هم بگیرید و خلاص. می گویم که اگر می خواهید ” ادامه بدهید ” بیایید درستش کنیم.

رابطه جنسی در پایداری ازدواج مهم است.

 

Dr. R. Shakib

برای بهبود و افزایش آگاهی جنسی در جامعه تلاش کنیم. از اینکه نظرات خود را با ما به اشتراک گذاشته و محصولات و مطالب این وب سایت را به دوستانتان معرفى مى كنيد از شما سپاسگزاریم.

 

#بیشتر_بدانیم_بهتر_زندگی_کنیم.

 

این مطالب را هم بخوانید:

کلیتوریس چیست

اضطراب های جنسی

رابطه جنسی مقعدی

ارگاسم و ارتباط آن با کلیتوریس

کاربردهای پوزیشن زن روی مرد

نتیجه برد – برد در رابطه جنسی

آشنایی با فانتزی های جنسی

رابطه جنسی با ما چه می کند

کدام پوزیشن واژن را تنگ تر می کند

برای ارگاسم در خانم ها قصه نسازیم

سایز نرمال آلت تناسلی در مردان چقدر است

فقط موقع رابطه جنسی می گوید دوستت دارم

چرا همیشه من باید همسرم را به رابطه جنسی دعوت کنم

Publisher Logo:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *