مطالب آموزشی

سایز نرمال آلت تناسلی مردان چقدر است

سایز نرمان آلت تناسلی مردان چقدر است

سایز نرمال آلت تناسلی مردان چقدر است

این سوالی است که یک درمانگر جنسی لااقل روزی یک بار با اون مواجه می شود. پاسخ من به این سوال، معمولا یک سوال است: چرا فکر می کنید که اندازه شما نرمال نیست؟

نکته دقیقا همینجاست. امروزه خیلی از آقایان می دانند که اندازه آلت تناسلی، کمترین تاثیر را بر رضایت جنسی همسرشان دارد اما وقتی خودشان را پ.و.ر.ن استارها مقایسه می کنند این سئوال را از خود می پرسند: چرا من این طور نیستم؟ نکند من مشکل دارم؟ نکند روشی هست که اونها بلدند و من بلد نیستم؟ و …

به این حالت در اصطلاح  penis anxiety گفته می شود. ماجرا فقط این نیست که فقط یک اضطراب یا حسرت یا آرزوی شخصی باشد. این حس، ممکن است اعتماد به نفس جنسی مرد رو پایین آورده و اضطراب عملکرد ایجاد کند و منجر به زودانزالی یا اختلال نعوظ شود یا دستکم باعث شود که مرد از خیلی از فاکتورهای دیگریکه در رضایت جنسی طرف مقابل تاثیر خیلی مهم تری دارد غافل شود.

بارها گفته ایم که ما در روابط جنسی “نرمال” نداریم اما می توانیم میانگین بگیریم. میانگین اندازه آلت تناسلی در حالت نعوظ (یعنی حداکثر طول) که قابل مقایسه است (و نه در حالت خوابیده که قابل مقایسه نیست) با توجه به نژاد و ژنتیک، از یک فرد به فرد دیگه متغیره است اما مطالعاتی هستند که میانگین اندازه را در جمعیت بدست آورده اند.

در برخی کشورها که مطالعاتی در این مورد انجام شده و میانگین را در جمعیت به دست آورده اند، نتایجی مثل این منتشر شده است:

سودان، کلمبیا، ونزوئلا: حدود ۱۷ سانتی متر

فرانسه، برزیل، مصر: حدود ۱۵ سانتی متر

لیبی، ترکیه، عراق، فنلاند، یونان، کانادا: حدود ۱۴ سانتی متر

روسیه، آلاسکا: حدود ۱۲-۱۳ سانتی متر

چین و هند و پاکستان: حدود ۱۰-۱۱ سانتی متر

محققان کینگز کالج لندن هم در یک مطالعه نسبتا جدید، با بررسی بیش از ۲۰ مطالعه که بر روی حدود ۱۵ هزار مرد در سنین مختلف (۱۷ تا ۹۱ سال) و در مناطق مختلف دنیا (اروپا، آفریقا، آمریکا و آسیا، از جمله در ایران) انجام شده، سعی کردند متوسط اندازه آلت تناسلی در مردان را مشخص کنند که نتایجش سال گذشته در نشریه بین المللی ارولوژی بریتانیا منتشر شد.

بر اساس این تحقیق، متوسط طول آلت تناسلی مردانه در حالت نعوظ ۱۳ سانتی متر و متوسط محیط آن حدود ۱۱ و نیم سانتی متر است.

اما آیا اگر کسی پایین این اعداد میانگین بود یا بالاتر، فرقی می کند؟

قطعا نه. باز هم تاکید می شود که مشغولیت ذهنی با این اعداد، روی اعتماد به نفس جنسی مرد تاثیر منفی دارد. آقایان محترم؛ فراموش نکنید که مهم ترین عامل برای اینکه در رابطه، لذت ببرید و  همسرتان نیز لذت ببرد، همین اعتماد به نفس جنسی شماست. اگر نمی توانید به تنهایی این مشغولیت ذهنی را از بین ببرید باید از مشاور کمک بگیرید.

این چند توصیه را در نظر داشته باشید:

  • تراشیدن موهای ناحیه تناسلی کمک می کند اندازه آلت بزرگتر به نظر برسد.

  • مردها از زاویه ای منحصر به فرد یعنی از بالا خودشان را می بینند. اندام تناسلی از این زاویه کوچکتر از اندازه واقعی به نظر می رسد. نگاه کردن در آینه ارزیابی درست تری به دست می دهد.

  • جلوی چاقی شکمی را باید گرفت چون باعث می شود که اندازه آلت کوچک به نظر بیاید.

و بلاخره این که:

راز جذابیت یک مرد در ظاهرش نیست. شخصیت، رفتار و آگاهی در مورد رابطه جنسی و داشتن یک رابطه عاطفی و محکم با همسر، کلید یک رابطه جنسی مطلوب است. بهتر است به جای توجه به سایز آلت، به رشد شخصیت و رفتار جنسی توجه نشون داد.

Publisher Logo:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *