مطالب آموزشی

فقط موقع رابطه جنسی می گوید دوستت دارم

فقط موقع رابطه جنسی می گوید دوستت دارم، مبل لاولی بد، مبل پوزیشن، مبل زناشویی، مبل تانترا، مبل جنسی، مبل کاماسوترا، بالش پوزیشن، بالش لاولی کمبو، بالش لاولی رمپ، تانترا، کاماسوترا، دانستنی های زناشویی، دانستنی های جنسی، فروشگاه اینترنتی کامفورت، رابطه جنسی، رابطه زناشویی، مشاوره جنسی، مشاوره زناشویی،

فقط موقع رابطه جنسی می گوید دوستت دارم

سئوال: آيا ابراز علاقه مرد در حین رابطه جنسی واقعی است یا خیر؟ آیا به خاطر حالت سرخوشانه ای که به او دست میدهد ابراز علاقه می کند و چنین حرف هایی رو بر زبان می آورد؟

آیا می توان مردی را کلا در حالت عادی ابراز علاقه نمی کند ولی در حین رابطه جنسی انجام می دهد، باور کرد؟

پاسخ: آیا هر زمان در رابطه جنسی یا غیر آن، کسی بگوید “دوستت دارم” شما باور می کنید؟

این اولین نکته است. خیلی وقت ها آدم ها این جمله را به زبان می آورند، اما حقیقتی در پس آن نیست. ضمن اینکه آن حقیقت هم نسبی است.

“دوستت دارم” دقیقا یعنی چه؟ چقدر؟ چطور؟ مجنون هم به لیلی می گفت “دوستت دارم” و شما هم ممکن است به همکاری که جوک بامزه ای برایتان تعریف کرده، در حال قهقهه زدن بگویید “دوستت دارم”.

معنای دوست داشتن چیست؟

همه این مفاهیم ممکن است در دو کلمه “دوستت دارم” خلاصه شود:

عشق: به معنای رمانتیک آن، شیدایی و اضطراب و افسردگی را به تناوب در خود دارد و بیشتر ناهشیار است. در هنگام ابتلا به عارضه عشق، تغییرات نوروترانسمیتری در مغز ما، جوری است که شهوت هم در بافت آن تنیده شده مگر اینکه سرکوب شود.

صمیمیت: به تعبیر عوامانه تر، رفاقت، شامل دو قطب پذیرندگی و تقابل است و به تعبیر ساده، احساس امنیت در ابراز خود واقعی است و بیشتر هشیار است.

دلبستگی: در تجربه های نوزادی کودکی ما ریشه دارد، مخصوصا رابطه با مادر و احتمالا ژن های ما سبک و سیاق آن را تعیین می کند. این هم بیشتر، ناهشیار است. وابستگی، نوع پاتولوژیک آن است.

شهوت: میل و خواهش جنسی هم گاهی در همان قالب “دوستت دارم” بروز می کند. در این حالت “دوستت دارم” همان “میخواهمت” است.

برای خیلی ها، مفاهیم بالا در هم و برهم است و جای همدیگر استفاده می شود.

پس بیان یک جمله، تعیین کننده نیست. اما رفتارها نشان می دهند:

وقتی کسی ذهنش مشغول شماست، کنار شما سرخوش است و اگر دور شوید مضطرب می شود، اگر رهایش کنید افسرده می شود، جز شما کسی را نمی بیند و میل جنسی زیادی هم به شما دارد، یعنی عاشق شماست.

وقتی با کسی آن قدر راحتید که همه حرف های دلتان را می توانید به او بگویید و او هم همین طور و خیالتان راحت است که از او آسیبی نمی بینید و راحتید، آن قدر که می توانید خود خودتان باشید، با او صمیمی هستید.

وقتی کسی هست که به هر قیمتی می خواهد کنار شما بماند، حتی وقتی رنج می کشد و آزار می بیند؛ وقتی حتی کنار شما آرامش هم ندارد، اما نمی تواند از شما دست بکشد، یعنی به شما وابسته است.

توجه؛

وقتی کسی حرف مشترکی با شما ندارد، علاقه ای هم به وقت گذرانی با شما ندارد، مگر اینکه در رختخواب شما را ملاقات کند، این میل جنسی است، نه صمیمیت یا عشق.

اگر شما هم لذت می برید، عیبی هم ندارد. مشکل وقتی درست می شود که شما فکر می کنید عشق است، اما واقعا اینطور نیست.

نکته آخر اینکه وضعیت رابطه ها ممکن است در هر زمانی تغییر کند، از یک حالت به حالتی دیگر. ممکن است با شهوت شروع شود اما به وابستگی، صمیمیت یا حتی عشق برسد یا بالعکس.

اما در هر حال فقط به “دوستت دارم” حساس نباشید. رفتار، مهم تر است تا گفتار.

Publisher Logo:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *