مطالب آموزشی

مدت زمان مناسب برای معاشقه و نزدیکی چقدر است

مدت زمان مناسب برای معاشقه و نزدیکی چقدر است

مدت زمان مناسب برای معاشقه و نزدیکی چقدر است

چقدر معاشقه؟ چقدر نزدیکی؟

این پست برای همه همسران با هر سن و سال مفید است به خصوص برای کسانی که:

ازدواج کرده اند اما هنوز در مسایل جنسی با همسرشان به تفاهم نرسیده اند یا خانم هایی که بنا به شرایط و اجبار تاکنون نقش همسر راضی را ایفا کرده اند در صورتی که از رابطه جنسی خود لذت نمی برند و ارگاسم را تجربه نمی کنند یا آقایانی که تاکنون کمتر به لذت و ضایت جنسی همسرشان اهمیت داده اند.

درباره زمان معاشقه و نزدیکی چند نکته وجود دارد :

۱) بارها گفته و باز هم می گوییم که در رابطه جنسی هیچ استانداردی که زوج بخواهند خودشان را با آن مقایسه کنند وجود ندارد. هر زوجی استاندارد خودشان را دارند. دقت کنید که گفتیم هر ” زوج “. یعنی یک آقا یا یک خانم نباید بی توجه به وضعیت همسرش بگوید که ” این استاندارد من است یا من این طوری هستم “. تفاهم زناشویی بایستی ظرف چند هفته اول ازدواج به دست بیاید در غیر اینصورت مشاوره نیاز است.

۲) مطالعات حاکی از این است که به طور متوسط مردان به ۳ تا ۵ دقیقه تحریک مداوم آلت تناسلی نیاز دارند تا به انزال برسند. مسلم است که زمان لازم برای رسیدن خانم ها به نقطه اوج، خیلی بیشتر است و البته ارزیابی آن هم سخت تر. چون نقاط حساس و تحریک پذیر خانم ها متمرکز نیست به همین زمان برانگیختگی خانم ها خیلی بیشتر از آقایان تحت تاثیر تکنیک معاشقه است. با این حال مطالعات مختلف، زمانی بین ۱۰ تا ۳۰ دقیقه را برای رسیدن خانم ها به اوج مطرح کرده اند و دقیقا به همین دلیل است که می گوییم در رابطه جنسی نرمال، یک مرد باید آموخته باشد که از انزال خود جلوگیری کند تا زمانی که همسرش به ارگاسم برسد.

۳) اما زمان نزدیکی چقدر باشد؟ باز هم استانداردی وجود ندارد اما دکتر اریک کورتی، مطالعه ای را در سال ۲۰۰۸ منتشر کرد که در آن ۵۰ زوج ارزیابی خود را درباره طول مدت نزدیکی بیان کرده بودند. نتیجه این بود:
زمان نزدیکی زیر ۳ دقیقه خیلی کوتاه
زمان نزدیکی بین ۳ تا ۷ دقیقه راضی کننده
زمان نزدیکی بین ۷ تا ۱۳ دقیقه ایده آل
زمان نزدیکی بالاتر از ۱۳ دقیقه طولانی

۴) با کنار هم گذاشتن مطالعات بالا می توان گفت که حداقل ۱۰ دقیقه زمان معاشقه و ۷ دقیقه زمان نزدیکی لازم است. یعنی کمترین زمان ممکن برای اینکه یک زوج بتوانند تجربه دلپذیری از رابطه زناشویی خود داشته باشند حداقل حداقل ۱۷ دقیقه است و ۳۰ دقیقه زمان معاشقه و ۱۳ دقیقه نزدیکی، یعنی ۴۳ دقیقه یک زمان عالی محسوب می شود.

۵) مطالب عنوان شده در بالا فقط برای داشتن یک نمای کلی ذهنی از طول مدت رابطه زناشویی بود. اگر در رابطه جنسی خود با این چارچوب زمان بندی خیلی فاصله دارید (مثلا معاشقه ۵ دقیقه ای یا نزدیکی یک ساعته دارید) و راضی نیستید شاید بتوانید این مطلب را به همسرتان نشان دهید تا از این طریق بتوانید با یکدیگر صحبت کنید.

Dr. R. Shakib

برای بهبود و افزایش آگاهی جنسی در جامعه تلاش کنیم. از اینکه نظرات خود را با ما به اشتراک گذاشته و محصولات و مطالب این وب سایت را به دوستانتان معرفى مى كنيد از شما سپاسگزاریم.

#بیشتر_بدانیم_بهتر_زندگی_کنیم.

 

این مطالب را هم بخوانید:

کلیتوریس چیست

اضطراب های جنسی

رابطه جنسی مقعدی

ارگاسم و ارتباط آن با کلیتوریس

کاربردهای پوزیشن زن روی مرد

نتیجه برد – برد در رابطه جنسی

آشنایی با فانتزی های جنسی

رابطه جنسی با ما چه می کند

کدام پوزیشن واژن را تنگ تر می کند

برای ارگاسم در خانم ها قصه نسازیم

سایز نرمال آلت تناسلی در مردان چقدر است

فقط موقع رابطه جنسی می گوید دوستت دارم

چرا همیشه من باید همسرم را به رابطه جنسی دعوت کنم

Publisher Logo:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *