مطالب آموزشی

چرا همیشه من باید همسرم را به رابطه جنسی دعوت کنم

چرا همیشه من باید برای رابطه جنسی از همسرم دعوت کنم، مبل لاولی بد، مبل پوزیشن، مبل زناشویی، مبل تانترا، مبل جنسی، مبل کاماسوترا، بالش پوزیشن، بالش لاولی کمبو، بالش لاولی رمپ، تانترا، کاماسوترا، دانستنی های زناشویی، دانستنی های جنسی، فروشگاه اینترنتی کامفورت، رابطه جنسی، رابطه زناشویی، مشاوره جنسی، مشاوره زناشویی،

چرا همیشه من باید همسرم را به رابطه جنسی دعوت کنم

پاسخ: چرا از انجام اینکار ناراحتید یا چه دلیلی وجود دارد که از همسرتان دعوت نکنید؟

این درست است که هر زن یا مردی مایل است مورد تحسین همسرش قرار گیرد و به او ابراز تمایل کند و این کار باعث افزایش اعتماد بنفس جنسی زن یا مرد می شود اما یک قانون بسیار مهم را در روابط زناشویی نباید فراموش کرد ” قانون ابراز ” است.

اشتباه است اگر فکر کنید که همسر شما باید همه چیز را بداند. اشتباه است اگر چیزی را که می خواهید یا دوست دارید عنوان نکیند و اشتباه بزرگتر اینست که با کنایه با همسرتان حرف بزنید. همه اینها اشتباه است.رفتار درست اینست که هر چیزی را که نیاز دارید بگوید، این ” قانون ابراز ” است.

سکوت در رابطه زناشویی نه تنها کمکی به بهتر شدن رابطه نمی کند بلکه اغلب در دراز مدت باعث افت انرژی و اعتماد بنفس جنسی طرفین می شود.فراموش نکنید که قانون ابراز، دوطرفه است و اگر به هر دلیلی همسر شما به این قانون پایبند نیست شما نباید عقب نشینی کنید. البته قانون ابراز، یک آیین نامه اجرایی دارد و اصولی هست که باید در بیان نیازها آن را رعایت کرد، در غیر اینطورت چیزی درست نمیشه که هیچ بلکه خراب تر هم می شود.

همیشه پنج اصل مهم در اجرای قانون ابراز را در نظر داشته باشید:

اصل اول: بیان مثبت

هرگز نباید از جمله های منفی برای بیان نیازهای جنسی استفاده کرد. به هسمرتان نگویید “من این جوری لذت نمی برم” بلکه به او بگویید ” من اون جوری بیشتر لذت می برم “.

اصل دوم: بیان مستقیم

از کنایه و ایهام و سایر آرایه های ادبی در بیان نیازهای جنسی استفاده نکنید. کاملا رک و با راست ترین کلمات بگوید که چه می خواهید و البته به طرف مقابل هم این حق را بدهید که با همین صراحت پاسخ شما را که ” آره یا نه ” است را بدهد.

اصل سوم: بیان محترمانه

برای بیان نیازهای جنسی خود، هرگز نباید از جمله هایی استفاده کنید که به همسرتان بر بخورد. آنچه خود نمی پسندی برای همسرت هم نپسند!نکته بسیار مهم: هر جور انتقاد یا حتی لحن انتقادی ممنوع است و اثرات مخرب دارد.

به این جملات توجه کنید: چرا اون جوری نمی کنی؟ تو همیشه همین جوری هستی. این کارتو دوس نداشتم و… جملات اینچنینی مثل آب یخی است که روی سر همسرتان می ریزید و در درازمدت اساسا تمایل جنسی او را از بین می برد.

اصل چهارم: بیان صمیمانه

فراموش نکنید که شما دوست همسرتان هستید نه مشاورش! سعی نکنید چیزی را به او یاد بدهید بلکه به او پیشنهاد دهید.

اصل پنجم: بیان مختصر

در زمان رابطه جنسی، گفتگوی طولانی بی معناست. حرف زدن یعنی به کار گرفتن منطق و درگیری ذهن او که این با ذات رابطه جنسی که در آن یه جور از خود بی خودی هست جور در نمی آید. در زمان رابطه جنسی، همسرتان به دریافت این پیام از سوی احتیاج دارد که ” آنقدر تحریک شده اید که مغزتان از کار افتاده ”  نه که در آنجا مغز او را به کار گرفته اید.

درباره این موضوعات، خارج از فضای رابطه جنسی هم هیچ لزومی به گفتگوی طولانی نیست و نباید بحث کرد. اگر چیزی مورد توافق نیست باید به کمک مشاور آن را حل کنید. معمولا گفتگوی طولانی مدت زن و شوهر و بحث پیرامون موضوعات اینچنینی مفید نیست.

قانون ابراز یک ضد قانون هم دارد و آن ” کتمان ” است. در رابطه جنسی نباید از این ضد قانون استفاده کنیم جز در موارد استثنا.

Source: Dr.M.R Rajabi Shakib

برای بهبود و افزایش آگاهی جنسی در جامعه تلاش کنیم. از اینکه نظرات خود را با ما به اشتراک گذاشته و محصولات و مطالب این وب سایت را به دوستانتان معرفى مى كنيد از شما سپاسگزاریم.

 

#بیشتر_بدانیم_بهتر_زندگی_کنیم.

 

این مطالب را هم بخوانید:

کلیتوریس چیست

اضطراب های جنسی

رابطه جنسی مقعدی

عوامل نارضایتی جنسی

ارگاسم و ارتباط آن با کلیتوریس

کاربردهای پوزیشن زن روی مرد

نتیجه برد – برد در رابطه جنسی

آشنایی با فانتزی های جنسی

رابطه جنسی با ما چه می کند

کدام پوزیشن واژن را تنگ تر می کند

برای ارگاسم در خانم ها قصه نسازیم

سایز نرمال آلت تناسلی در مردان چقدر است

فقط موقع رابطه جنسی می گوید دوستت دارم

Publisher Logo:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *