مطالب آموزشی

چگونه درباره رابطه ‌جنسی با همسرمان صحبت کنیم

چگونه درباره رابطه جنسی با همسرمان صحیت کنیم

چگونه درباره رابطه جنسی با همسرمان صحبت کنیم

ده اصل برای وقتی می خواهید درباره رابطه جنسی با همسرتان صحبت کنید. ما مردم گریزان از گفتگو هستیم. باور نداریم که می شود همه مشکلات مان را با گفتگو حل کنیم.

البته که گفتگو، هم پذیرش می خواهد و هم آداب خودش را دارد. اگر منظورمان از گفتگو این است که حرف بزنیم و طرف مقابلمان گوش کند و آنچه که ما خواسته ایم را انجام دهد یا اگر گفتگو می کنیم و چند دقیقه بعد هر چه که نزدیک دستمان است در هوا به سمت طرف مقابل در حال پرواز است، یعنی ما گفتگو بلد نیستیم و تا وقتی که یاد نگرفته ایم نمی توانیم زندگی زناشویی خودمان یا هیچ چیز دیگری را اداره کنیم.

اینها نکته هایی در مورد آداب گفتگو درباره رابطه جنسی است که یکی از حساس ترین گفتگوهاست.

1) زمان و مکان درستی را برای گفتگو انتخاب کنید. عده ای معتقدند هیچوقت در تختخواب نباید صحبت کرد. موافقم که تختخواب جای خوبی برای صحبت درباره شرایط مالی خانواده، یا گله از خانواده همسر یا حتی مقصد سفر تفریحی آینده نیست اما درباره رابطه جنسی می تواند باشد به شرط اینکه قبل از معاشقه، همسرتان را در آغوش بگیرید و با صمیمانه ترین کلمات در گوشش، حرف هایتان را زمزمه کنید. تک تک کلمات جمله قبلی را با دقت انتخاب کرده ام. توجه کنید: ( آغوش – صمیمانه ترین – در گوش – زمزمه )

2) قبل از شروع همه جمله ها را در ذهنتان داشته باشید. باید تک تک کلمه ها را با وسواس انتخاب کرده باشید. وسواس در چه مورد؟ قانون این است: اگر همه این کلمه ها را به خودتان بگویند، چه حسی پیدا می کنید؟ پس چیزی را که برای خودتان دوست ندارید، برای همسرتان هم دوست نداشته باشید.

3) با جمله های مثبت شروع کنید. از عشق، علاقه، عطش و شور روابط جنسی تان در روزهای اول ازدواج بگویید. بگویید ” اون وقتها یادته ساعت‌ها فقط همدیگر را می‌بوسیدیم ” یا ” یه وقت‌هایی فقط بهم می گفتی جان دلم و من حالم عوض می شد …” نباید حرفهایتان این حس را به همسرتان منتقل کند که شما فقط منفی می بینید. حتی اگر در رابطه زناشویی هیچ نقطه مثبتی وجود نداشته، از ویژگی های مثبت دیگر همسرتان شروع کنید. اگر هیچ ویژگی مثبت دیگری هم به ذهنتان نیامد، خب برای چی دارید زندگی می کنید؟

4) سرزنش نکنید! ” مگر تو نمی دانی که … ” یا ” چرا … ” یعنی گند زده اید به همه چیز. همسرتان دانای کل نیست. شما هم نیستید. باید با هم صحبت کنید تا از ذهن و دل هم باخبر شوید.

5) رک و راست باشید و حاشیه نروید. گاهی خود شما هم نمی دانید چه می خواهید. حرف نزنید مگر اینکه مطمئن باشید همسرتان می تواند کمک کند. این را به خاطر داشته باشید که اگر خودتان ندانید چه چیز میل جنسی شما را تحریک می‌کند، این مشکل شماست؛ نه مشکل همسرتان. اما اگر می دانید که مثلا یک قسمت خاص از بدنتان حساس تر است باید همین را رک و راست بگویید و نکته مهم دیگر: نقاط حساس همیشگی نیستند. گاهی یک نقطه مثل قبل محل خوبی برای تحریک شدن نیست و اصلا تعجبی ندارد. دقیقا برای همین باید با همسرتان به طور مرتب درباره رابطه جنسی صحبت کنید.

6) جمله های منفی مطلقا ممنوع. ” من چقدر بدبختم که … ” یعنی به استقبال بدبختی رفتن. به‌ جای اینکه بگویید ” باید درمورد رابطه مسخره‌ای که داریم با هم حرف بزنیم ” بگویید ” می‌دونم دوست داری من از رابطه ‌مون لذت ببرم اما دوست دارم صحبت کنیم تا ببینیم چطور می‌تونیم هر دومون همه چیزو بهتر کنیم “

7) خودتان پیشنهاد بدهید. همه چیز را گردن همسرتان نیندازید. به‌ جای اینکه بگویید ” هیچ وقت به اندازه کافی با من عشق‌بازی نمی‌کنی ” بگویید ” دوست دارم قبل از اینکه سراغ کار اصلی بریم کمی ناز و نوازشم کنی “

8) صمیمیت کلید گفتگوست. اگر عصبی شوید، گفتگو نه تنها سودی ندارد که ادامه دادنش ممکن است اوضاع را بدتر کند. پس به محض اینکه احساس کردید گفتگو از حالت دوستانه خارج شده، همسرتان را ببوسید و گفتگو را با این جمله تمام کنید: ” عزیزم من میخواستم صحبت کنیم که حالمون بهتر بشه نه که این جوری بشه، پس اجازه بده الان صحبتمون رو قطع کنیم. هر وقت دوباره هر دو آروم تر شدیم، ادامه میدیم. “

9) فقط حرف خودتان را نزنید. باید همان اندازه و حتی بیشتر گوش بدهید. گفتگو یک فرصت است برای تبادل احساسات، نه برای انتقال دستورات! مگر غیر از این است که نیمی از سهم لذت بردن از رابطه‌ جنسی برعهده ‌شماست؟ با هم همفکری کنید و اگر به نتیجه نرسیدید، تصمیم بگیرید برای مراجعه به مشاور.

10) رفیق باشید؛ نه فقط همسر.

Publisher Logo:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *