مطالب آموزشی

کلیتوریس چیست؟

کلیتوریس، مبل لاولی بد، مبل پوزیشن، مبل زناشویی، مبل تانترا، مبل جنسی، مبل کاماسوترا، بالش پوزیشن، بالش لاولی کمبو، بالش لاولی رمپ، تانترا، کاماسوترا، دانستنی های زناشویی، دانستنی های جنسی، فروشگاه اینترنتی کامفورت، رابطه جنسی، رابطه زناشویی، مشاوره جنسی، مشاوره زناشویی،

کلیتوریس چیست؟

1) کلیتوریس معادل و مشابه آلت تناسلی مردانه است. همه جنین ها ابتدا که در رحم مادر تشکیل می شوند، ظاهری یکسان دارند اما در حوالی ماه سوم، در پسران بافت تناسلی به پنیس یعنی آلت تناسلی مردان و در دختران به کلیتوریس تبدیل می شود. این عضو همانند آلت تناسلی مردانه شامل گلنس (سر آلت)، پره پوس (پوستی که روی آلت را می پوشاند و در ختنه مردان برداشته می شود) و یک تنه (البته باریک تر از تنه آلت مردان) است.

2) کلیتوریس تنها عضو بدن انسان است که فقط و فقط برای لذت طراحی شده و هیچ وظیفه دیگری ندارد. دختران گاهی فکر می کنند ادرار از آن خارج می شود اما پیشابراه یا مجرای ادرار چند میلیمتر پایین تر از آن قرار دارد.

3) به طور میانگین، کلیتوریس نیم سانتی متر بلندی و ۲-۳ میلی متر پهنا دارد. اما مثل یک کوه یخ، قسمت اصلی بافت آن در داخل بدن پنهان است و همین قسمت پنهان، می تواند طولی برابر ۱۰ سانتی متر داشته باشد مشابه اندازه آلت تناسلی مردانه در حالت عادی. خانم هایی که زایمان داشته اند مستعد داشتن کلیتوریس بزرگتر هستند. بزرگترین سایز اندازه گیری شده (منظور همراه بافت زیر آن است) حدود ۳۰ سانتی متر بوده است!

4) کلیتوریس نام های مختلفی دارد اما در زبان عامیانه فارسی به آن چوچوله می گویند و البته نام پیشنهادی فرهنگستان ” فنج ” بر وزن گنج است.

5) کلیتوریس همانند سر آلت تناسلی مردانه است و خانم ها برای رسیدن به ارگاسم نیاز به تحریک آن دارند. البته برخی خانم ها بدون نیاز به تحریک بیرونی آن و تنها با دخول می توانند ارگاسم را تجربه کنند. در این خانم ها، هنگام مقاربت بافت داخلی کلیتوریس تحریک می شود. اما اغلب خانم ها برای رسیدن به ارگاسم نیاز به تحریک بیرونی آن دارند.

6) کلیتوریس درست مثل گلنس پنیس (سر آلت) مملو از پایانه حسی است، بنابراین تحریک آن باید ملایم باشد و به آرامی و ترجیحا با لوبریکانت زیاد انجام شود. درست مثل آلت مردانه آن را با حرکت دادن به سمت جلو و عقب، بالا به پایین و دایره ای و با ضربه های کنترل شده و ملایم باید تحریک کرد. تحریک می تواند با دست یا زبان و …. باشد.

7) تکنیک v (وی انگلیسی) را به کار ببرید. دو انگشت خود را به شکل V درآورید و دو طرف کلیتوریس به سمت ورودی واژن حرکت دهید تا به واژن برسید و مجدد به سمت بالا حرکت دهید. تکرار این حرکت باعث حرکت پوست روی کلیتوریس و تحریک آن می شود، درست مثل حرکتی که با دست، پوست را روی آلت مردانه حرکت می دهد.

8) بهترین پوزیشن برای تحریک مستقیم کلیتوریس، قرار گرفتن زن روی مرد است. در این حالت کلیتوریس زن با پوست عانه مرد تحریک می شود. پوزیشن میشنری (پوزیشن معمولی که مرد رو قرار می گیرد و وزنش را روی زن می اندازد) هم مناسب است چون تماس و ضربه هایی که به کلیتوریس در هنگام تماس با استخوان عانه مرد وارد می شود بسیار کارساز خواهد بود.

9) ارگاسم در خانم ها شامل ۳ تا ۱۵ انقباض ریتمیک است و حدودا بین ۱۰ تا ۳۰ ثانیه طول می کشد. اگرچه که قبل از ارگاسم و هنگام تحریک کلیتوریس ممکن است خانم ها انقباضات دیگری در کف لگن داشته باشند و به نظر برسد طول مدت ارگاسم در بعضی خانم ها طولانی تر است. همچنین برخی خانم ها ممکن است چندین ارگاسم پشت سر هم را در طول یک بار نزدیکی تجربه کنند. نکته جالب این است که میانگین طول ارگاسم در خانم ها از شدیدترین ارگاسم آقایان طولانی تر است!

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *